Akce

03.06.2022-04.06.2022

Et Moriemur, Self-Hatred a Elbe - Brno / Uherské Hradiště

ET MORIEMUR patří mezi přední představitele českého atmosférického death/doom metalu. Formace, v níž figurují hudebníci známí například ze SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY či DISSOLVING OF PRODIGY, má za sebou už čtyři alba, z nichž to poslední jí vychází letos na jaře u renomovaného indického labelu Transcending Obscurity.

Nová deska „Tamaší no Jama“ je koncepčním počinem točícím se kolem havárie letadla japonských aerolinek, při níž v srpnu 1985 zahynulo přes pět stovek lidí na palubě. „Čerpali jsme především z příběhů cestujících a posledních vzkazů, které napsali rodině. Další inspirací byla tradiční japonská poezie haiku,“ poznamenává zpěvák Zdeněk Nevělík.

https://www.facebook.com/etmoriemur
https://etmoriemurdoom.bandcamp.com
https://www.youtube.com/watch?v=2pNmlg7RRjs

SELF-HATRED staví na solidních kořenech české doommetalové scény z let devadesátých, jejichž odkaz kombinují s depressive blackovými a post/blackovými náladami. Skupina, jména jejichž členů jsou spojena s formacemi jako DISSOLVING OF PRODIGY či SOMNIATE, má za sebou debut „Theia“ (2016) a jeho následníka „Hlubiny“ (2018), oba vydané u respektovaného ruského doomového labelu Solitude Productions.

„V současné chvíli dokončujeme materiál pro desku třetí, jejíž střípky budeme prezentovat naživo při nadcházejících koncertech, než se znovu zavřeme do studia,“ přibližuje kytarista Aleš Vilingr.

https://www.facebook.com/selfhatreddoom
https://self-hatred.bandcamp.com/album/hlubiny
https://www.youtube.com/watch?v=o0MxfeRsCR4

ELBE patří mezi to nejlepší, co domácí post/doom rocková scéna nabízí. Kapela v čele se Standou Jelínkem (DYING PASSION) a Martinem „Spacoshem“ Peřinou (BETWEEN THE PLANETS) po rockově laděném debutu „Sudety“ (2018) vydala předloni u uznávaného českého labelu Epidemie Records album „Eschatology“, kde zabrousila do temnějších a hudebně syrovějších vod.

„“Eschatology“ je záznamem dvou let setkávání party přátel. Texty nejsou koncepční, ale spojuje je láska k horám, nálada, emoce a atmosféra toho, co nás více dělá lidmi,“ uvádí k nové tvorbě zpěvák Insomnic.

https://www.facebook.com/elbeband
https://elbeband.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=V4JzFZ50mqg

3. 6. 22 - Brno, Melodka
4. 6. 22 - Uherské Hradiště, Mír

Grafika na plakátu by Rosemary Photography www.facebook.com/profile.php?id=100063615456667


Začátek akce:
Info:

Mapa:

aktuálně

diskuze