MACHINE HEAD, Mnemic @ středa 17.12.2003, 19:00h, Roxy

Roxy promotion a D Smack U uvádějí:

MACHINE HEAD live
MNEMIC

středa 17/12/2003, 19:00h, Roxy

lístky v předprodeji 444,- Kč / na místě 490,- Kč
předprodej v sítích TicketPro a TicketStream
rezervace na adrese tickets@roxy.cz

Někteří tvrdí, že jsou jedna z nejtvrdších kapel současné alternativní metalové scény, s čímž se vlastně - dle jejich dnešní podoby - dá souhlasit. Bez jakýchkoli skrupulí ale také můžeme říci, že jsou zároveň i jednou z nejdiskutovanějších metalových kapel devadesátých let, o což se nezasloužili jen spojováním různých forem hard music (thrashe, hardcoru ad.), ale především využitím a nabalováním dnešních moderních prvků (nu-metalu, grunge Seattle scény ad.) na jejich thrashové kořeny, které sahají až do dávných časů Violence. Jen toto samo o sobě by ale samozřejmě nestačilo k vytvoření takového „hudebního dynamitu“, čehož Machine Head dosáhli dokonalým ovládání dynamiky, samotnou strukturou skladeb a chytlavými rify, které jsou Mašinkám vlastní již od začátku.
U samotného zrodu MH pak v roce 1992 v americkém Oaklandu stáli Robb Flynn (zpěv, kytara), Adam Duce (bass) - ti jediní jsou v MH doposud, Logan Mader (kytara) a bubeník Tony Costanza, který byl brzy nahrazen Chrisem Kontosem. Jejich debut Burn My Eyes z roku 1994 vydali Roadrunner Rec. a deska se doslova přes noc stala nejprodávanějším debutem labelu v celé historii a vlastně i trhákem a překvapením roku... z Machine Head jsou rázem hvězdy. Nato byli okamžitě přizváni, aby jeli coby předkapela Slayer na jejich celosvětovém turné a o rok později se také skvěle představili na slavném Castle Donnington Festivalu v Anglii. V té době kapelu opouští bubeník (později nahrává třeba s Konkhra desku Wead Out the Week) a přichází další, ne však poslední, Walter Ryan. Ten ale nakonec odchází do hc kultu Madball a je na krátko nahrazen Willem Carrollem před tím, než se do rozjeté lokomotivy již natrvalo přidává Dave McClain ze Sacred Reich a stává se posledním a stálým bubeníkem MH. Následuje druhé album The More Things Change, které vychází v roce 1997 a jak název napovídá, některé věci se změnily. MH do svého projevu začlenili hc prvky a Flynn začíná koketovat s melodickými linkami svého hlasu, což se pořádně projevilo až na o dva roky vyšlé Burning Red. Pak se v roce 2000 band připomíná s EP From This Day a v roce následném vydává další řadovku Supercharger, která byla hodně ovlivněna děním na dobovém hudebním poli a pro některé je toto album i s předchozím trochu zklamáním. Nemůžeme však říci, zda Flynnovci kalkulují a trochu se přizpůsobují, což je samozřejmě v dnešní době nutné, či jde o přirozenou cestu. Po Supercharger přicházejí se svým prvním živákem Hellalive a letos v říjnu vydali svou pátou a kritikami opěvovanou desku Through the Ashes of Empires, která za tu krátkou dobu už stačila nasbírat spoustu ocenění - stala se albem měsíce snad ve všech významných světových hard’n’heavy magazines a zajistila jim opět plno titulních stran... s Machine Head se opět začíná počítat i na tvrděmetalovém poli, přestože je na desce dostatečně využito všech předchozích zkušeností (melodiky, čistých vokálů, vyklidněných pasáží...).
A vlastně o tom, že celosvětové reakce nejsou ani trochu přehnané, se můžete přesvědčit již tuto středu 17. prosince v klubu Roxy, kde Machine Head vystoupí společně s Mnemic, kteří se pravděpodobně stanou jedním z objevů letošního roku, protože stejně jako MH, u kritiky sbírají, co se dá. Lístky jsou k dostání jak je uvedeno výše...

Tagy:

aktuálně

diskuze