Akce

24.09.2022, Futurum Music Bar

PALLBEARER, ELDER, IRIST

PALLBEARER, ELDER, IRIST

24. 9. 2022 – Praha, Futurum

event: https://facebook.com/events/215758353899332
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/447

 
Připomenutí zapomenutých dnů… Psychedelie, space rock, tvrdý stoner, sludge/post-metal i epický doom. Trio PALLBEARER (navíc s debutem Sorrow and Extinction), ELDER a IRIST do Prahy veze silné emocionální momenty!

PALLBEARER se v roce 2012 se svým debutem „Sorrow and Extinction” na doomové scéně stali zjevením. Poctivý návrat ke kořenům a monumentům žánru první půle 90. let, které vznikly v Anglii, způsobil poprask a připomenul sílu tehdejší hudby a doby. Atmosférici z Ameriky se však snaží neopakovat a jít dál. Na dalších deskách zkouší skladby kratší stopáže, zapojují rockovější přístup a pokouší se dotknout i atmosfér pryštících z artrockových mohykánů Pink Floyd. Poslední deska „Forgotten Days” je za o něco tvrdší, hutnější a kytarovější. Fans tak opět připomenou údernou zemitou hudbu s tvrdými stoner riffy i tu epičtější polohu doom metalu inspirovanou ranou Anathemou, kde nechybí emocionální momenty.

PALLBEARER jsou ale především kapelou, kterou na doomovém poli rozpoznáte okamžitě. Což se dá říci i o ELDER, s nimiž se na turné budou střídat v pozici headlinera.

ELDER jsou žánrově pestrá rocková kapela, která vyšla ze stoner doomu, ale dnes už spojuje psychedelický směr s progresivními prvky a sugestivními spacerockovými plochami. Svůj zvuk přetvořili během pěti alb a ze stálice stoner/doom scény se stali jedním z nejosobitějších hlasů rockového undergroundu, který obdivuje např. Jimiho Hendrixe. Jejich dlouhé skladby prochází velkou škálou hudebních stylů (od 70. let až po současné polohy), neb i tito Američané do svého zvuku neustále začleňují nové prvky, jimiž přispěli ke změně a evoluci stoner scény - jejich album „Lore” (2015) bylo časopisem The Obelisk dokonce korunováno titulem ‘Album desetiletí’.

V roli supportu se představí další Američané IRIST, jimž právě vychází nové EP „Gloria“ (Nuclear Blast). Jejich progressive sludge/post-metal je hudebně blízký kapelám jako The Ocean nebo Intronaut.

Pallbearer
https://youtu.be/DNl_18Kr56g
https://youtu.be/OuH3pX8tqCg
https://youtu.be/Qv5-et64s70
https://youtu.be/FJG6zF8_Qmk

Elder
https://youtu.be/7m126bCoM4w
https://youtu.be/nuZAepXQdM0
https://youtu.be/RbKlR8AGYmQ

Irist
https://youtu.be/q1w8B22JIiw
https://youtu.be/TpcGRglTy4M
https://youtu.be/sYk7vOpLVgg

Předprodej viz e-TICKET výše, dále v síti Ticketmaster.


Začátek akce:
Info:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze