Akce

24.12.2010

PHANTOMS OF  PILSEN 3 s Eternity, Darkfall a dalšími se blíží!

Další ročník festivalu Phantoms of Pilsen s číslovkou 3 a podtitulem Infernal Eternal je na světě. Již při letmém prostudování stránek bude návštěvníkům jasné, že festival doznal několik změn. V první řadě jsme jej protentokrát přesunuli do úplného centra Plzně a to do nově otevřeného klubu Watt na Americké třídě, který by měl svoji rozlohou v klidu pokrýt očekávanou návštěvnost a poskytnout komfort všem zúčastněným. Zároveň budete mít možnost projít si nejbližší okolí centra Plzně, zajít do některé z hospůdek apod. Toto bylo ve srovnání s minulým místem konání v podstatě nemožné.

Druhým zásadním bodem letošního ročníku je datum konání, za který jsme tentokrát zvolili pátek 6.11.2009. Volba byla jasná a jednoduchá, letos jsme se nemuseli nikomu přizpůsobovat... Doufáme, že i tento fakt pro vás bude příjemným. Jednání o letošních účastnících připomínala pověstnou procházku peklem. Tuny rozeslaných e-mailů, často bez odpovědí. Naopak tuny odpovědí, nes(t)oudnost zúčastněných a naprosto nesplnitelné požadavky. I tak si však myslíme, že letošní sestava je zajímavým výběrem extrémního metalu, byť jména interpretů nezvoní takovým tónem, jak tomu bylo vloni. Nicméně i z letošních peripetií pramení mnoho ponaučení pro příště a v neposlední řadě také navázání zajímavých kontaktů, které možná v budoucnu oceníte i vy...

Nicméně abychom konečně vysvětlili onen podtitul letošního ročníku. Hlavními účastníky festivalu Phantoms of Pilsen 3 budou letos němečtí blackmetalisté ETERNITY kotvící u labelu Avantgarde Music. Jejich poslední album Funeral Mass získalo velmi kladná ocenění napříč hudebními magaziny. Roli druhého neméně černého ostří budou plnit karvinští INFERNO. Jedni z nejuznávanějších českých zástupců black metalu ve světě, u nás na mnohých místech z nepochopitelných důvodů opomíjeni. V Plzni zahrají po velmi dlouhé době. Sestavu následně obohatí  rakouští DARKFALL, slovenští INFER. Z žateckého kraje dorazí AGMEN a z Brna momentálně velmi vážená kapela HEIDEN. Za Plzeň se tentokrát objeví LLYR, kteří by měli brzy vydat debutové album, a samozřejmě PANYCHIDA, která zde zahraje jeden z posledních třech koncertů před vydáním nového alba na jaře 2010!

Přijďte nás podpořit a přijďte podpořit náš festival... I na vás záleží jeho další osudy. Těšíme se na vás!!!

INFERNO > www.myspace.com/inferno
V současnosti zřejmě nejkultovnější česká fungující blackmetalová kapela. Jejich tvorba se může pyšnit esencialitou čistého undergroundu, zároveň však oplývá i zdařilou technickou hrou. A ví se o tom nejen u nás, což dokazuje renomovaný polský vydavatel Agonia Records, který se postaral o vydání jejich horké novinky Black Devotion. Inferno navíc v Plzni vystoupí po skutečně dlouhé řádce let a byla by škoda nechat si jej ujít.

ETERNITY > www.myspace.com/eternityhorde

pressrelease_800_px2

Německá blackmetalová legenda Eternity funguje již od roku 1994. Dvojice dlouhohrajících desek z posledních pěti let je fanoušky hodnocená velice kladně a my věříme, že spolu s českým Infernem vytvoří v Plzni skutečné blackmetalové peklo. Poslední album Funeral Mass vyšlo na italském labelu Avantgarde Music, který je dostatečnou zárukou kvality.

HEIDEN > www.myspace.com/heidenhorde

pressrelease_800_px3

Brněnští progresivní metalisté začínali před lety pagan metalem inspirovaným plzeňskými Trollech. Postupem času se jejich hudební cítění vytříbilo do stádia, ve kterém je poznáte na první poslech. Heiden vyšlo na jaře aktuální cd Obsidian a od té doby kapela proběhla snad všemi českými metalovými periodiky. Hudba Heiden je osobitou kombinací rocku a progresivního metalu, která celý večer zaručeně zpestří. Kapela zahraje ve své historii v Plzni úplně poprvé!

INFER > www.myspace.com/infer666
Abychom potěšili i fanoušky, kteří si libují v brutálním a hlavně rychlém metalu, pozvali jsme slovenskou black/deathmetalovou kapelu Infer. Zběsilé rubanice, které mohou částečně připomínat například rakušany Belphegor si dozajista užijete. Dvojice nahrávek, hlavně pak poslední Anti-Human jsou tomu jasným důkazem.

DARKFALL > www.myspace.com/darkfallmusic

pressrelease_800_px4

Kapela lehce vybočující z letošní žánrové linie festivalu. Rakouští Darkfall mají za sebou již dlouhou řadu let existence na metalové scéně a zároveň koncertní zkušenosti z těch nejzajímavějších evropských akcí a festivalů. Nicméně jejich jméno stále lehce mizí v oparu slavnějších kolegů. Jak však můžete posoudit z ukázek na myspace profilu kapely, není nejmenší důvod o Darkfall pochybovat. Skupina by měla ukojit chutě fanoušků prahnoucích po melodičtějším death metalu. Svou tvorbu sumarizovali Darkfall na loňském retrospektivním 2CD Through Fiery Times and Beyond.

AGMEN > www.agmen666.cz
Staroškolská stálice českého black metalu - to jsou žatečtí Agmen. Kluci nyní vystupují s novým zpěvákem Žaludem, který dokáže publikum rozžhavit do těch nejbělejších teplot. Kapela funguje již od roku 1997 a za celých 12 let existence nekompromisně drtí vše, co jim stojí v cestě. Kombinace neurvalého old school black metalu s melodickými vsuvkami je tou nejlepší pozvánkou do útrob klubu Watt.

LLYR > bandzone.cz/llyr
Plzeňští mladíčci Llyr jsou zástupci poctivé doommetalové, v Česku téměř neslyšitelné, škatulky. Pomalejší zádumčivé skladby s odkazem velikánů, jakými jsou kupříkladu Švédi Katatonia jsou v západočeské metropoli frekventovaným jménem, nicméně vás ostatní jistě dokáží svým umem a citem překvapit. Svojí návštěvou jim můžete dát najevo, že práce na debutové nahrávce jsou tím nejlepším krokem …a debut, ten by měl být venku co nevidět…

O PANYCHIDĚ zde doufáme referovat nemusíme… snad jen malá poznámka: chystá se definitivní změna na postu vokalisty a na Phantoms do našich řad přivítáme stálou (jak pevně doufáme) náhradu na tomto postu. Sledujte dále náš web a zejména web Phantoms of Pilsen 3.

Harmonogram večera / running order:
16:50 – 17:20 (30 min) - Llyr
17:40 – 18:15 (35 min) - Agmen
18:35 – 19:10 (35 min) - Heiden
19:20 – 19:55 (35 min) - Infer
20:15 – 20:55 (40 min) - Darkfall
21:15 – 22:00 (45 min) - Inferno
22:20 – 23:05 (45 min) - Eternity
23:25 – 00:05 (40 min) - Panychida
---- --- -- - -- --- ----
www.panychida.com/phantoms3


Začátek akce:
Info:

Mapa:

aktuálně

diskuze