Akce

05.10.2012-06.10.2012, Restaurace Pod Kopcem (Plzeň)

Phantoms of Pilsen no.6

Phantoms of Pilsen no. 6Přípravy dalšího ročníku Phantoms of Pilsen jsou v plném proudu a již z prvních informací je zřejmé, že jsme celý podnik letos pojali dosti odlišně od ročníků minulých. Tedy Phantoms of Pilsen no. 6 bude letos trvat dva dny. Ovšem dramaturgie bude postavena tak, že hrát se začne v pátek večer a druhý den se začne nikoli odpoledne, jak bylo zvykem, ale spíše v podvečer. Bude tedy i dost času poznávat krásy Plzně a okolí. Zcela určitě vám přineseme pár tipů na případný výlet či návštěvu některé z plzeňských atrakcí. Podzim ukáže, zda má tato akce na festivalové mapě své místo či nikoli. Doufáme, že nás podpoříte a zároveň, že vás zaujmeme nejen obsazením kapel, do kterých letos vkládáme asi nejvíce za dobu existence našeho skromného festivalu. Místo konání zůstává stejné jako loni, tedy Plzeň – Božkov, sál restaurace Pod Kopcem.

Zároveň se pracuje na oficiálním festivalovém webu, který spolu s Facebookem bude hlavním zdrojem informací. Podstatné info o účinkujících kapelách najdete také na webovém portálu Mortemzine.net. Na recenze a články vystupujících kapel vás budeme průběžně odkazovat a o všech dalších aktivitách budeme průběžně informovat.

Nezapomeňte také „lajknout“ náš FB na http://www.facebook.com/crew.pilsen

I zde se budete dozvídat více a více…

Letošní Phantoms of Pilsen proběhnou za účasti SECRETS OF THE MOON (Ger), BETHLEHEM (Ger), NEGURA BUNGET (Rom), DORDEDUH (Rom), VULTURE INDUSTRIES (Nor), KRAKOW (Nor), DIN BRAD (Rom), HEIDEN (Cz), THE STONE (Ser), KOZELJNIK (Ser), HROMOVLAD (Sk), PANYCHIDA (Cz), ŽREC (Cz), ET MORIEMUR (Cz), GORGONEA PRIMA (Cz).

KOMPLETNÍ INFO O KAPELÁCH:

Jednou z hlavních kapel POP6 budou momentálně, vzhledem k vydání nového alba „Seven Bells“, velice aktivní SECRETS OF THE MOON z Německa, kotvící u magického labelu Prophecy records – Lupus Lounge. Pokud si některé kapely na okultno jen hrají, SECRETS OF THE MOON jsou jeho opravdovým ztělesněním. Zcela originální pojetí black metalu a jeho spřízněných žánrů.
http://www.secretsofthemoon.org/
http://www.facebook.com/sotm777

Taktéž druhá kapela pochází ze stáje Prophecy records – Lupus Lounge. Jsou jimi pokračovatelé původní linie NEGURA BUNGET, s rumunskou tradiční hudbou koketující DORDEDUH. Kdo navštívil loňský Brutal Assault možná si na kapelu vzpomene. Nicméně na POP6 budou mít v potemnělém sále DORDEDUH jistě zcela jinou atmosféru než za denního světla.
http://www.myspace.com/officialdordeduh
http://www.facebook.com/Dordeduh?ref=ts&sk=app_2405167945

Do třetice zahraniční jméno a to pro mnohé kultovní záležitost v podobě německých depresí načichlých maniaků BETHLEHEM. Kapela, která prošla rozmanitým vývojem od dřevního black metalu v podobě prvních alb až k zvrácenému pojetí temného rocku. Kapela, jejímž členem byl krátce také Niklas Kvarforth ze švédských SHINING. Totální povinnost pro všechny, kteří s temnou hudbou byť jen koketují. Kapelu, kterou v ČR rozhodně jen tak neuvidíte.
http://www.facebook.com/bethlehemasylum?v=app_2405167945
http://www.myspace.com/bethlehemasylum

Kdo z české scény by k výše jmenovaným mohl sedět lépe, než čerstvě ocenění HEIDEN. Držitelé Anděla za rok 2011, výherci Břitvy. Stále aktuální album „Dolores“ má rozhodně co nabídnout. Nepropásněte tedy jednu z vzácných příležitostí živé prezentace této ojedinělé záležitosti. Kapela nepochybně přichystá strhující emocionální divadlo.
http://heidenhorde.com/
http://myspace.com/heidenhorde

Na Phantoms of Pilsen no. 6 se letos představí také v ČR dobře známé elitní black metalové komando THE STONE ze srbského Bělehradu. Aktuální album "Golet" práv vyšlo ve vinylové podobě u Folter Records.
http://www.thestonehorde.com/
http://www.facebook.com/thestonehorde

Ovšem co bude na vystoupení The Stone tentokrát unikátní je fakt, že kapela odehraje hned koncerty dva!!!! Druhým setem bude totiž prezentovat tvorbu personálně propojené kapely, či projektu, hlavního mozku THE STONE, tedy kytaristy Kozeljnika. Zcela poprvé tak uvidíte kapelu KOZELJNIK v ČR!!! A nutno podotknout, že zejména druhé album této kapely "Deepr the Fall" má hodně co nabídnout.
http://www.kozeljnik.com/
http://www.facebook.com/Kozeljnik

Účast na dále přislíbili také slovenští HROMOVLAD. Jejich první koncert v Plzni byl dechberoucím zážitkem a nezbývá, než doufát, že kapela takový přednes ještě vylepší. Rozhodně jedna z top kapel folk/pagan black metalu z našich luhů a hájů
http://www.hromovlad.com/
http://www.myspace.com/hromovlad

Bude tomu již potřetí, co na Phantoms přivítáme naše přátele z norských VULTURE INDUSTRIES. Kapela má definitivně nakročeno hodně vysoko, což dokazuje i to, že před nedávnem podepsala smlouvu na třetí řadové album s jedním z velkých labelů, francouzskými Season of Mist. Od takové spolupráce lze očekávat, jedině růst jména VULTURE INDUSTRIES. Kapelu dále asi netřeba více představovat, obě dosud vydaná alba jsou velmi dobře hodnocena nejen milovníky avantgardou načichlého metalu. V hudbě kapely najdeme mimo „blackového“ výrazu také mnoho progresivních prvků. Kapela si navíc Plzeň zamilovala a všichni se sem rádi vrací. Těšit se tedy opět můžete i vy.
http://www.vulture-industries.net/
http://www.facebook.com/vultureindustries

Phantoms of Pilsen obohatí také čeští ŽREC, kteří před nedávnem vydali své druhé album „Paměti“. Křest alba v Brně byl podle všech informací velice úspěšný a hojně navštívený, což jasně dosvědčuje, že kapela je v hledáčku mnohých ceněným artiklem. Skupina umě kombinuje folkové elementy s black metalovou dravostí a je tak v tomto ranku u nás na jasném vrcholu. Pro kapelu to bude navíc úplná premiéra v Plzni. Nepochybně bude zajímavé shlédnout ŽREC po boku kapel PANYCHIDA a HROMOVLAD.
http://bandzone.cz/zrec
http://www.facebook.com/pages/%C5%BDrec/210295349615

Zůstaneme v hájemství pohanském a přivítáme dalšího zahraničního hosta, kterým budou dobře známí a ve světě metalu také uznávaní Rumuni NEGURA BUNGET. Tito uctívači tradic se na našem festivalu předvedou poprvé a bude jim patřit jedno z hlavních hracích míst. Kapela před nedávnem vydala živé album a v současnosti brázdí USA a Kanadu na jednom ze svých předlouhých turné. Ti kdo kapelu sledují, jistě zaznamenali odchod dvou zakládajících členů kapely a založení žánrově spřízněných DORDEDUH. A protože i DORDEDUH vystoupí u nás na festivalu, bude nepochybně vzrušující sledovat tuto pomyslnou bitvu, která se rozhodně nekoná každý den a která snad ani nemůže mít vítěze!!!
http://www.negurabunget.com/
http://www.facebook.com/negurabunget

A protože vedle NEGURA BUNGET se momentálně soustřeďuje pozornost také na vedlejší projekt muzikantů této kapely zvaný DIN BRAD. A protože kapela vystupuje na svém americkém turné také s tímto projektem, bylo samozřejmě výzvou domluvit vystoupení i tohoto tělesa. DIN BRAD tak předvedou na kost ořezané hudební kořeny, z nichž NEGURA BUNGET vychází a na něž roubuje onu metalovou nadstavbu. Hudba DIN BRAD vychází přímo z tradičního rumunského folkloru, přičemž některé skladby jsou vizionářským způsobem upraveny v duchu této tradice, jiné jsou autentickým záznamem těchto tradic. Na svém albu „Dor“ kapela spolupracovala také s lokálními rumunskými umělci. Nepochybně jasný důvod k návštěvě Phantoms of Pilsen. Není divu, že skupinu ulovili němečtí vizionáři Prophecy records!! Spolu se SECRETS OF THE MOON A DORDEDUH to bude již třetí kapela z této stáje, která letos Phantoms of Pilsen navštíví.
http://www.facebook.com/dinbrad
http://www.dinbrad.com/

Byly doby, kdy byla česká doom metalové scéna jednou z nejproduktivnějších, přinášejících unikátní plody tohoto pochmurného žánru i do zemí vzdálených. Počátek devadesátých let a léta navazující jsou však u většiny fanoušků jen vzdáleným pojmem bez významu. Umění doomu bylo v naší zemi téměř zapomenuto … až do doby, kdy se objevili ET MORIEMUR. Unikátní to projekt transformovaný ve svébytnou kapelu, která nemá na nejen na našem území své konkurenty. ET MORIEMUR lze právem považovat za současné přední představitele opravdového doomu v ČR. Jejich první dlouhohrající album „Cupio Dissolvi“ navíc přináší i svěží vánek do ztrouchnivělých katakomb tohoto pomalého stylu. Umění pro náročné letos na Phantoms of Pilsen.
http://www.etmoriemur.com/
http://www.myspace.com/etmoriemur

Unikátní domácí industriální seskupení z města čpícího duchem rozpadajících se ruin ocelárenského závodu a hrdosti minulého režimu - Poldi Kladno. Album „Black Coal Depression“ oceněné všemi lahůdkářskými kritiky jako přínos českému extrémnímu metalu. Vizuální dokonalost dotažená ad absurdum. Galaktická prázdnota a aura klasického black metalu. To vše nabízí duo GORGONEA PRIMA. Ojedinělý projekt, který má rozhodně na to, aby svou sonickou explozí zasáhl i vzdálená souhvězdí. Prachmatismus s nádechem neznáma.
http://www.facebook.com/gorgoneaprima
http://www.gorgoneaprima.com/

Bergenští KRAKOW vydají zanedlouho své druhé album skrze Dark Essence Records. ALbum ponese název "diin". Od svého založení se KRAKOW vyvinuli ze spíše stonerrockové kapely až do post-metalového tělesa s unikátním zvukem a atmosférou. Kapela má na kontě dvě evropská turné, jedno s ENSLAVED v roce 2008, při kterém navštívila také Zlín a další v roce 2010 za spoluúčasti například SECRETS OF THE MOON, se kterými se tedy letos potkají i na Phantoms of Pilsen. Jejich živá vystoupení jsou velice pozitivně hodnocena jak velkými médii jako je anglický Kerrang!, tak těmi menšími webovými. KRAKOW ideálně doplní onu experimentálnější tvář Phantoms of Pilsen a se svými kolegy VULTURE INDUSTRIES tak budou představovat právě tento prvek festivalu.
http://www.facebook.com/krakowband
http://www.krakowofficial.com/


Začátek akce:
Info: Dvoudenní vstupenka 650 Kč (předprodej) // 750 Kč (na místě); pátek 390 Kč (pouze na místě); sobota 430 Kč (pouze na místě)
Odkazy: Secrets Of The Moon: Marast databáze  |  Dordeduh: Marast databáze Myspace Homepage  |  Din Brad: Marast databáze Myspace Homepage  |  Heiden: Marast databáze Myspace Homepage  |  Panychida: Marast databáze Bandzone  |  Gorgonea Prima: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze