Rap-metal made by STUCK MOJO (+ Ektomorf ad.) v Praze a Ostravě!

Rap-metal made by STUCK MOJO (+ Ektomorf ad.) v Praze a Ostravě!

STUCK MOJO, EKTOMORF, VENGINCE, TENSIDE
=neděle 2.3.2008 @ Praha, Rock Café=
=pondělí 3.3.2008 @ Ostrava, Boomerang=

Pro všechny fanoušky houpavých a nabroušených kytar máme velmi dobrou zprávu. V březnu dojde ke společnému turné starých crossoverových harcovníků STUCK MOJO a maďarských etno–metalistů EKTOMORF, přičemž support jim budou dělat američtí VENGINCE a němečtí TENSIDE. V tuzemsku tentokrát proběhnou dokonce dvě zastávky, konkrétně 02/03 v pražském Rock Cafe a 03/03 v ostravském Boomerangu. Pojďme si tedy detailně představit hlavní 2 interprety.

Dlouho předtím, než rap-metal začal být zvětralý a všední, stali se STUCK MOJO průkopníky crossoveru a předchůdci nu-metalu. Mixováním jižanského metalového odkazu s agresivním hip-hopovým přednesem černého frontmana dostávala jejich hudba nový rozměr. Tímto byl položen jeden ze stavebních kamenů hudebního stylu corssover a díky skupině STUCK MOJO se také změnil pohled mnoha fandů a kritiků na tvrdou hudbu.
Od debutního alba Snappin` Necks (1995) až do desky Declaration of

article_440_px2

a Headhunter (2000) jsme mohli být fascinováni jejich výbornými alby a energickými koncerty, které byly vždy delikátní záležitost pro všechny příznivce tvrdých sekaných kytar a štěkavého vokálu (vzpomeňme jen na Rock For People ´96). STUCK MOJO se možná nikdy nezapsali do myslí desítek milionů konzumentů aktuálních hudebních trendů, ale vždy vzdávali poctu svým kořenům, zůstali věrni vášni pro svou hudbu a tím si vydobyli pevné místo ve světovém undergroundu.
Po dočasném zaledování formace je tu reunion, který má dokázat, že STUCK MOJO jsou zpět a v plné síle. Aktuální deska Southern Born Killers vyjde v Evropě u Napalm Records v březnu 2008, ale ukázky písní jako Open Season, či I’m American (viz youtube.com) dávají už dopředu vědět, že půjde o zajímavý flák muziky made by STUCK MOJO.

EKTOMORF ve své hudbě stejně jako STUCK MOJO velmi rádi operují se živelností hudebního projevu, přičemž ale vycházejí z trochu jiné platformy. Velikou inspirací pro Zoltána a spol. byla přelomová deska SEPULTURY Roots, která z veliké míry určila směr, jímž se bude tlupa maďarských kočovníků dále ubírat.
Pokud bychom se měli pokusit hudbu EKTOMORF přiblížit ještě jiným způsobem, tak lze v kostce říct, že se jedná o mix thrash metalu, HC, punku a cikánského folklóru, který je díky etnické příslušnosti bratrského dua Zoltána a Csaba

article_440_px3

provedený velmi umě a přirozeně. Především to dodává kapele živý náboj, který odlišuje EKTOMORF od mnoha jiných kapel, jež jen těžko hledají vlastní identitu. EKTOMORF ji našli již od prvního vydaného alba I Scream to the Sky a ve svém stylu pokračují v podstatě i na čtvrté řadovce pod větším labelem. Ta dostala název Outcast (jí předešla Destroy) a stejně jako jejich předešlé tři počiny je vydává metalový gigant Nuclear Blast. Někomu může možná přijít úsměvné mluvit v souvislosti s EKTOMORF o vlastní identitě, když ve stejném dechu mluvíme o veliké inspiraci deskou Roots a kapelou SOULFLY. Hudebně nejsou EKTOMORF kdovíjací novátoři, ale jak již bylo výše řečeno, svůj styl definovali kombinací metalové živelnosti a cikánské temperamentnosti a to je kombinace velmi původní.

Poprvé se v ČR představí obě předkapely, tedy američtí VENGINCE a němečtí TENSIDE. V případě prvně jmenovaných se jedná o velmi zaběhlý soubor hudebníků, který již od roku ´94 produkuje valivou metalovou hudbu inspirovanou soubory jako UNEARTH či HATEBREED. TENSIDE jsou novější německá formace, jež hraje moderní metal inspirovaný kapelami jako MACHINE HEAD, SOULFLY či dokonce SOILWORK. Každopádně obě předkapely by měli být živě velmi příjemnou návnadou před smrští dvou hlavních kapel.

Vstupenky k dostání ve všech obvyklých předprodejních sítích, více info na www.obscure.cz nebo na tel. čísle 774 220 183.
---- --- -- - -- --- ----
www.stuckmojo.us
www.ektomorf.com
www.vengince.com
www.tenside-music.de
www.obscure.cz
www.shindy.cz

article_440_px1

Tagy:

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze

aktuálně

diskuze