Akce

25.05.2023

SWANS Europe Tour 2023

Hviezdne noci prinášajú na Slovensko legendárnu newyorskú skupinu SWANS. Jediný koncert rámci svojho európskeho turné, prvého po šiestich rokoch, zahrajú v Žiline v priestore Novej synagógy, čo bude samo o sebe zážitkom. 

SWANS sú Michael Gira, Kristof Hahn, Larry Mullins, Phil Puleo, Dana Schechter and Christopher Pravdica. Ako predkapela vystúpi gitarista Norman Westberg.

Vstupenky:
prvých 150 lístkov - 29€ (vypredané)
druhá vlna - 34€
predpredaj na > tootoot.fm

Kapacita Novej synagógy je limitovaná, ak sa nevypredá, na mieste budú lístky dostupné za 39€.

SWANS netreba predstavovať, svojou prítomnosťou od 80. rokov minulého storočia udávali smer a posúvali hranice toho, ako môže rocková hudba znieť. V množstve inkarnácií na čele s frontmanom Michaelom Girom SWANS preskúmali viacero zvukových teritórií od no wave, industriálu až po ich vlastnú bolestivú verziu nekonečných baladických rockových litánií. V novej inkarnácií, ktorá prišla s albumom leaving meaning. predstavili i svoju jemnejšiu verziu v pomalých atmosférických aranžmánoch. Ich živé vystúpenia sú pojmom samy o sebe. Ide o bolestivé a zároveň povznášajúce kolektívne meditácie v obkolesení hluku a aranžmánov, pred ktorými sa rovnako ako pred deklamujúcim prejavom Giru, nie je kam skryť. 
swans.bandcamp.com

Hviezdne noci sú kolektív pôsobiaci v rovnomennom kultúrnom centre v Bytči v priestoroch Ladovne. Okrem prinášania lokálnej činnosti, festivalov a pravidelného programu na periférií je jeho ambíciou rozširovať svoje hranice do medzidruhových spoluprác a zasiahnuť aj priestor mimo Bytče. Pilotným projektom je práve koncert SWANS v spolupráci s Novou synagógou a SWAMP Booking a MUTE Records.
kc.hviezdnenoci.sk
swampbooking.com
mute.com


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze