Akce

01.10.2021

TÁBOR RADOSTI + CONTEMPLATRON + MAGADAN + UGFC

TÁBOR RADOSTI (cz) + CONTEMPLATRON (pl) + MAGADAN (cz) + UGFC (cz)

01.10.2021 // A4-priestor priestor súčasnej kultúry, Bratislava

Hradby Samoty presents: 

►evening of dark ambient / industrial / ritual / power electronics / orchestral / experimental

 ► audiovisual art ◄

TÁBOR RADOSTI (cz)
„Pracujeme na Ministerstvu pravdy a radostně budujeme Krásný nový svět,“
- hovoria v rozhovore pre FullMoon dvaja tajomní muži, ktorí v polovici 90tych rokov založili Tábor Radosti a obohatili tak českú hudobnú scénu jedinečným pojatím žánrov ako dark ambient, industrial.
Maskovaná dvojica vábi do najtemnejších zákutí ľudskej duše a navodzuje tak nezameniteľné stavy, že sa k ich hudbe budete jednoducho chcieť vracať. 
Na svojom konte majú päť vynikajúcich radových albumov (Tábor Radosti, Hávamál, Lamat, Agartta, Egregor) a svoje postavenie potvrdili  reedíciou prvého albumu Joycamp vydanom v roku 2015 na renomovanom viedenskom labeli Klanggalerie, v spoločnosti takých veličín ako Sonar, Rapoon, The Residents.
Ich vizuálne strhujúce živé vystúpenia predstavujú hlukovú bránu, tvorenú dronmi, pulzujúcimi samplami, vokálmi a ornamentálnymi zvukovými krajinami, cez ktorú môžete vkročiť do tých najtemnejších démonických komnát, ako klinický rituál a očistu. 

CONTEMPLATRON (pl)
Contemplatron kombinuje elektronické zvukové štruktúry s akustickými zvukmi (gongy, zvony, perkusie, či píšťaly z ľudských kostí). Contemplatron je neoddeliteľne spojený s rituálmi budhizmu, prenáša inšpirácie z Tibetskej knihy mŕtvych do hudobného jazyka.
„Tibetská rituálna hudba sa nezaoberá emóciami dočasnej individuality, ale vždy prítomnými nadčasovými vlastnosťami univerzálneho života, v ktorom neexistujú naše osobné radosti a strasti, takže sa cítime v spojení so samotnými zdrojmi reality v najhlbšom jadre nášho bytia.“
-- Lama Anagarika Govinda, "The Way of the White Clouds"
*pre fanúšikov Phurpa*

MAGADAN (cz)
Názov ako synonymum k utrpeniu a smrti v jednom z najväčších a najhorších lágrov za Sovietskeho zväzu. 
Power electronics s (konečne i) ženskou predstaviteľkou. 
Riadna performance, riadny diktát, v hrobe sa obracajúci Stalin. 
O kvalite tohto pražského power electronics projektu sa mohli presvedčiť i návštevníci festivalu Tower Transmissions, Wroclaw Industrial Festu alebo WGT v Lipsku. 

UGFC (cz)
Za projektom Uncle Grasha´s Flying Circus stojí experimentálny tvorca Willhelm Grasslich, ktorý UGFC pôvodne založil ako ďalší rozmer svojich textov, manifestov a surealistických vízií.  
Hudobne stojí predovšetkým na atmosfére dark ambientu a hluku kovov i vojnových ozvien, samozrejme v jeho arzenále nájdete i prvky thereminovej elektroniky, temného industrialu, power electronics, či pochodových motívov. Jeho vystúpenia i video podkresy sú s tematikou propagandy, rôznych vojnových motívov, ideológií, náboženstiev a podobných masovo obľúbených podnetov.
Nový album OST vyšiel u Urbsounds Label.  

Info & odkazy: 
01.10.2021 
A4-Priestor súčasnej kultúry
Bratislava 

Predpredaj vstupeniek: https://goout.net/sk/listky/tabor-radosti+contemplatron+dalsi/wjwj/ 

Facebook event: https://www.facebook.com/events/370591521192338/

Web: https://www.hradbysamoty.org/
Facebook page: https://www.facebook.com/hradbysamoty
Instagram: https://www.instagram.com/hradbysamoty/
Youtube: https://www.youtube.com/user/HradbySamoty


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze