WOLVES IN THE THRONE ROOM (USA, Southern Lord) + support na Sedmičce!

WOLVES IN THE THRONE ROOM (USA, Southern Lord) + support na Sedmičce!

WOLVES IN THE THRONE ROOM (USA, Southern Lord) + support
=středa 6.2.2008 @ Praha – klub 007 Strahov, start 19:30=

S black metalem to není tak jednoduché. Vůbec se nepovažuji za odborníka a nemám celou diskografii všech kultovních kapel, ale jdu podle citu a doporučení lidí, který v tom jedou. V poslední době se mi dostala do rukou spousta nových kapel, který bych spíše zařadil do škatulky experimentální black metal a jednou z nich jsou WOLVES IN THE THRONE ROOM. Na podzim přišla nabídka udělat tuhle kapelu v Praze, neváhal jsem ani minutu. Datum 6.2.2008, klub 007 Strahov, bude ve znamení pekelných plamenů.
WOLVES IN THE THRONE ROOM, trojčlenná kapela v obsazení bicí a dvě kytary. Pocházejí z Olympie, stát Washington. Svoje první album Diadem of 12

article_416_px2

Stars vydali teprve v roce 2006 na ne příliš blackmetalovém labelu Vendlus Records. V roce 2007 se jich zmocnil Greg Anderson a vydal jejich druhou desku na Southern Lord. Ne že by Andersonův label byl vyhraněný na black metal, ale zdá se, že s ním má více zkušeností než Vendlus. Ještě předtím se taky rozhodl převydat jejich debut na vinylu. Každopádně deska Two Hunters spatřila světlo světa přesně rok po debutu. Od té doby je o WITTR slyšet čím dál víc a kapela hraje nespočet koncertů s ikonami jako Jesu, Clouds, Sunn 0))), Torche a dalšími. Na jaro roku 2008 je konečně naplánován první a celkem krátký výlet do Evropy.
Hudbu Wolves In The Throne Room nelze označit za ortodoxní black metal, jak už bylo naznačeno výše. A to právě dává kapele kladné body. Tihle tři chlápci mají temnoty na rozdávání, příroda se jim zdá taky blízká. Všechno zní hrozně přirozeně, no bullshit, bez křeče, hudbou proplujete…Wolves In The Throne Room nejsou extra rychlí, decentní „klepačky“ střídají až ambientní pasáže, v jedné skladbě se dokonce objevuje i zpěv hostující zpěvačky Jessicy Kinney (která dříve napomáhala natáčení Asva desek). Její krásný hlas se pohybuje někde mezi operním a rockovým zpěvem a zasadí další nerezavějící hřebík do náramku z pravé kůže. Všechno zní tak ostře, přirozeně, asi proto, že desky WITTR byly nahrány analogovou cestou za pomoci Randalla Dunna (nahrával třeba Sunn 0))), Altar, Asva, Kayo Dot, Earth a další) ve studiu London Bridge v Seattlu.
Hudba WOLVES IN THE THRONE ROOM by mohla oslovit jak fanoušky tradičního black metalu, tak i lidi, kteří mají rádi v muzice pořádnou hrst temnoty a napínavosti a ambientu. Nakonec, přijďte se přesvědčit sami.

Předkapela bude upřesněna.

Rezervace na emailu cathoderaycoma@seznam.cz, cena 150,- při rezervaci, 180,- na místě.

Freemusic recenzi na album Two Hunters najdete h.e.r.e. Další recenze by se měly objevit v krátké době. Budeme vás informovat.
---- --- -- - -- --- ----
www.myspace.com/wolvesinthethroneroom
Southern Lord Rec
Vendlus Records

article_416_px1

Tagy:

aktuálně

diskuze