Autor: 70 Uživatelé: 70 Tvé hodnocení: hodnoť
Unhallowed Death Triumph

GRAVFRAKTAL - Unhallowed Death Triumph

Úcta k metalu je tady vším, takže posouvání hranic a progresi nečekejte, ale i tak tohle EP na dlouhou desku spolehlivě navnazuje.

GravfraktalNebudeme se s tím mazat, ani Gravfraktal se s tím nemažou. Své první EPko vysypou za 17 minut ve třech písničkách a jednom intru. Je to velmi solidně zahraný melodičtější švédský thrash-black-death ve stylu třeba Necrophobic. A všechno, co má taková nahrávka mít, tu je.

Silné a dobré melodie, thrashová energie, dobrá sóla s heavymetalovým feelingem, zahuštění atmosféry ve zpomalených pasážích. Písničky jsou dobře složené a jak rychle mi najely do uší, tak se kupodivu stejně rychle neoposlouchaly. Najdeme tady různé vlivy, třeba starý dřevní death metal, dynamický a dravý black podle modelu Darkthrone (uctivost, Bizzi, nenapadlo by mě to) a především je všechno podáno se suverenitou thrashových veteránů. Nejpřesněji nahrávku charakterizuje kvalita smíchání jednotlivých, byť nikterak originálních ingrediencí. Například moje oblíbená Putrid Gloria v půlce padne do bahna pomalýho death metalu s prima slokou, přes thrashově nasekanou pasáž a blackovou sypačku končí luxusní dvojitou heavíkovou gradací.

Členové Gravfraktal mimo jiné působí v Runemagick nebo Saltas, takže se vyhranosti a zkušenosti, která z materiálu sálá, není co divit. Tradiční je na téhle nahrávce snad úplně všechno. Jen ten obal ve stylu Archgoat mě překvapuje, protože ke stylu Gravfraktal by mi pasovalo něco trošku chytřejšího. Nebo to je mnou nepochopená nadsázka?

Samozřejmě úcta k metalu je tady vším, takže nečekejte žádné posouvání hranic, nebo nějakou progresi či co. Nemá smysl to natahovat, tahle jednohubka mě navnadila na dlouhou desku, se kterou se nepochybně brzo setkáme. Já po ní rád sáhnu.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Gravfraktal, Unhallowed Death Triumph, thrash metal, death metal, old school