V levém rohu a červených trenýrkách nastupuje za team Hydrahead mladý, agilní borec. Za sebou má několik singlů a tři řadová alba, z nichž především poslední Jupiter byl nekompromisním knockoutem. Dámy a pánové, přivítejte Cave In!
V pravém rohu nastupuje borec o poznání těžší a starší, rovněž ze stáje Hydrahead, na zádech má o poznání víc křížků než jeho soupeř – toto je jeho devátý zápas, a přiznejme si to, není favoritem. Prosím potlesk pro Botch!
A zápas může začít. Ale co to? Už v první minutě úder pod pás od Cave In! Vždyť to nemá obal ani texty, o infu nemluvě, prostě jen placka v pošetce. Slabý vstup do utkání potvrzují Cavi In také tím, že jako první song zvolili „Jupiter“ ze svého posledního alba, a to jen s nepatrně změněnou aranží. Stejnou fintou na nás ani na zkušené Botch podruhé nevyzrají. Ti sérií dobře mířených háků zatlačují soupeře do defenzívy. Špičkový obal – pravačka – vynikající zvuk – levačka – a rychlá smršť tvrdých úderů na trup v podobě neopakovatelných breaků a změnů temp už v první písni, dokonce o dost lepších než na poslední řadovém albu! Jedině gong zachraňuje Cave In před odpočítáváním!
Do druhého kola vstupují Cave In řízně, když jim pošramocené sebevědomí mírně látá pěkný průhledno/stříbřitý kotouč s výzdobou. Levačka na solar - pianové remixy skladeb Big Riff, Innuendo and the Other a New Moon. Obzvášť Big Innuendo byl tvrdou ranou, která dokázala otřást dosud suverénními Botch. Tento styl boje Botch na okamžik zaskočil, protože si na svém MCD tak nekonvenční taktiku nepřipravili. Ale třetí rána už sedne jen do připravené obrany a Botch jdou do klinče. V tomto kole vítězí Cave In na originalitu. Je to však vítězství o prsa, protože Botch svou poctivou, agresivní hudbou plnou nečekaných zvratů a pro ně tolik typických chaoticko/metalových nápadů dokáží stále držet s mladším protivníkem krok a také umí uštědřit tvrdý sonických útok.
Třetí kolo začíná – ale co to? V ringu je ručník! Cave In končí! Po 12 minutách je tu vítěztví pro Botch! Ti ani nemuseli sahat do fyzických rezerv, v podobě PC prezentace na jejich MCD taktéž přítomné! Nepotřebovali uplatňovat ani svou váhovou převahu v komplexním pojetí celého dílka (názvy songů: Spaim, Japam, Framce, Vietmam, Afghamistam, Micaragua).
Ok, ještě krátká rekapitulace:
Botch – excelentní jízda peklem, na svých dvaceti minutách předvádí všechno proč se stali tak oblíbenými. Skvělý obal, nadupaná PC příloha…zkrátka jsem unešen.
Cave In – dvě pianové verze, jeden elektronický bubák a jeden stejný song…Není to málo? Sice výborně udělané, ale kvůli 8 novým minutám hudby vypláznout svý peníze? Placka sice pěkná, ale…pro uctívače Cave In asi dobrá volba, ale jinak nedoporučuju!
A nemůžu neuzavřít citátem ze stránek Botch:
This band died so yours didn`t have to…we`re kinda like Jesus
Vložit komentář