Slow Crush zabalují trápení nad současností do tajemných metafor a kontrastů (video)

233282459_388132516014748_2793991062262154315_n

Prvním úspěchem belgických Slow Crush byl v roce 2018 u již zaniklého labelu Holy Roar Records vydaný debut Aurora. Následovaly koncerty, jejichž úspěch na sebe u fanoušků i světových hudebních médií nenechal dlouho čekat. Magazín Kerrang! zařadil Slow Crush mezi 21 nejlepších živých kapel současnosti. „Najdeme u nich jistý smysl romance odsouzené ke zkáze, který je jednoduše neodolatelný,“ napsal o kapele, která se v Praze představila po boku legendárních Pelican v roce 2019, významný magazín.

Po zhruba třech letech, v jejichž průběhu Slow Crush stihli vydat EP Reel a synthové verze autorských písní Aurora a Collide, se vracejí s novým labelem za zády (Quiet Panic) a oznámením nového alba Hush, které vyjde 22. října.

„Stejně tak jako u naší předchozí desky, opakující se téma unikající reality, romantiky a soucitu lze najít i v Hush, v našem ponurém, zasněném druhém albu. Sálavé měsíční teplo skrze opar… vířících vrstvených kytar a duši uklidňujících vokálů,“ popisuje temně abstraktní hudební scenérii alba kapela.

„Hudebně i textově jsme se vydali trochu temnější cestou, přičemž jsme se dotkli některých událostí a společenských problémů uplynulého roku. Skladba Bent and Broken to vyjadřuje nejvýrazněji. Cítíme, že za skladbami běží příběh a smysl, ovšem dáváme přednost tomu, aby emoce hudby mluvily samy za sebe.“

6. srpna vydala nadějná shoegaze parta nový singl Hush podpořený mysticky tajemným videoklipem. Masivní opar kytar hustý jako zrádná mlha nad bažinami, do nichž vás jako nadějná bludička svádí Isa Holliday a její hřejivý zpěv, který jako kdyby říkal: „Nic se neděje,“ tvoří kontrast temnoty a snovosti. A v tomto koktejlu protikladů se dá snadno utopit. 

Slow Crush se 21. března 2022 vrátí do Prahy. A přivezou si s sebou dárek v podobě americého heavy shoegaze Grivo. Událost zde

aktuálně

diskuze