Autor: 10 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Darkness Swallows All

DIOCLETIAN - Darkness Swallows All

Po, kulantně řečeno, velmi slabém posledním LP Amongst the Flames... se Diocletian vrací s mnohem skromnějším EP. Podařilo se jim reputaci si aspoň trochu napravit?

Diocletian

Zarazilo mě, že kromě několika už vousatých reportů chybí na Marastmusic nějaké pojednání o Diocletian. Byli to právě oni, kdo spolu s Black Witchery (ti o pár let dřív) a Revenge pozdvihli prapor war metalu, odkaz Blasphemy potažmo Sarcofago a byli u startu nové vlnu zájmu o běsnící metal. První album Doom Cult byl pořádný nátěr, hodně běsnivosti, násilná surovost, kudly ven. Druhé album War of All Against All bylo skladatelsky o hodně dál, navíc přidalo black metalu.

DiocletianNa třetím albu už nefiguruje v sestavě Phil Kussabs (Vassafor, Temple Nightside), ale Gesundrian s Vladem Tepešem na obalu si mě získal podivuhodným skloubením intenzivní blackmetalové atmosféry a surové násilnosti s mnoha sóly a technickou rychlou hrou, která se nerozsypává jak brambory mámě z tašky na schodech. Tohle „deathmetalovější“ album mám hodně rád a často si ho připomínám. Po něm se cesty členů kapely rozešly a zdálo se, že kvůli tomu Diocletian přestali v nejlepším.

Jenže svrbění na žaludu se asi nedalo vydržet, Diocletian znovu povstal, a bohužel do světa vyflusnul nešťastné LP Amongst the Flames of a Bvrning God. Ze sestavy Gesundrianu zůstal jen Brendan Southwell, a nedopadlo to vůbec dobře. Skladby bez nápadu, zvuk bez tlaku, riffy se beznadějně slévají, všechno to působí jako zlevněná vykrádačka Revenge.

A teď je venku EP, kterým se Dioclatian vrací k oldschool zvuku. Ze tří prezentovaných songů jsou dva původní podobou již vydaných treků, které jsou obě horší než alternativní verze (Oath to Ruin a War Messiah z Doom Cult resp. Disciples of War). Pak zazní cover Bathory Possessed, jehož přidaná hodnota je nulová až záporná, a ještě v něm chybí závěrečné sólo. Můžete si maximálně tak zgustnout na repetitivnosti a syrovém zvuku. Jako cover je to ale rozhodně velmi slabé. No a zbývá jedna instrumentálka, která sice ke konci není vyloženě špatná, ale vydávat kvůli dvěma minutám takhle plytký materiál, to radši ty dvě minuty úplně oželím. A to je vše. Jestli bylo předchozí album zbytečné a jen špinilo dobré jméno Diocletian, co je potom tohle? Naprostej průser.

K nejnižšímu hodnocení, které jsem kdy dal, dodám jen tolik, že ano, nahrát to neznámá kapela, být to nový materiál, určitě nějaký ten bodík přihodím. Jenže Diocletian není nová kapela a tohle nejsou nové songy. A na to, aby v manýrech velkých kapel vydávali materiál, který nebyl dost dobrý pro desku jako bonusové EP pro skalní fanoušky, na to opravdu nemají.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Diocletian, Darkness Swallows All, war metal, death metal, black metal

aktuálně

diskuze