Autor: 60 Uživatelé: 60 Tvé hodnocení: hodnoť
Utter Contempt

VALSE NOOT - Utter Contempt

Příjemný ohlédnutí do dob, kdy jsem fest drtil nervní hardcore/math rock. Utter Contempt mi připomnělo, proč jsem ten žánr svýho času měl tak rád, a zároveň proč už se mu dneska tolik nevěnuju.

Valse NootValse Noot jsou z Francie, hrajou noise rock, a v promo materiálech se nebojí pro svojí hudbu používat velikášský příměry. Padaj jména jako Zappa, Fugazi a Jesus Lizard, zmiňuje se jak brutální síla, tak útok na mozkový buňky, a k tomu navrch popkulturní odkaz k Jokerovi z Batmana – to všechno v jednom kraťoučkým odstavci. Člověka to na jednu stranu navnadí skoro až na hudební revoluci, na druhou stranu dostane trochu strach, jestli se tady náhodou nepřifoukává realita.

Přifoukává, ale není to špatný. Hudební převrat se nekoná, je to především nasranej math rock/hardcore, kterej mě vrací zpátky zhruba deset patnáct let, kdy jsem podobný věci drtil fest. Kytary a bicí to sekaj v nabuzenejch synkopách, občas se rozjedou neurotický výlety po hmatníku, jindy se to víc tlačí přes riffáž. Už se v týhle scéně moc neorientuju, nicméně pro přirovnání mě jako první napadli portugalští If Lucy Fell. Ti teda byli hravější, ale náladově to myslím zhruba sedí.

Co mě u podobnejch nahrávek baví, je nekontrolovaná energie, která nervózně těká sem tam, a drží posluchače v napětí, kam se to zvrtne příště. Valse Noot tohle napětí zvládaj udržet tak napůl, hlavně tam, kde se prsty na hmatníku utrhnou do kytarovejch spletenců. Dobrej příklad je trojka Fearing neither God nor Man, kde splašená kytara správně dráždí nervy. Horší je to ve skladbách, který se spoléhaj hlavně na rockovou riffáž, protože ta je trochu obyčejnější a upracovanější. A jestli něco nahrávku v tomhle žánru zvládne spolehlivě zabít, tak je to těžkopádnost a předvídatelnost.

Pokud tedy Valse Noot chtějí dostát svejm promo materiálům, tak se bude příště potřeba víc utrhnout ze řetězu, ať se z hmatníků práší. Takhle je to spíš takový příjemný ohlédnutí do minulosti, ke kterýmu se ale asi dál moc vracet nebudu.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

math rock, noise rock, hardcore, Utter Contempt, Valse Noot, mathcore

aktuálně

diskuze