ETEF 2025 oznamuje dalších osm kapel

novinka festival lineup

Volyňský Enter the Eternal Fire se hlásí s Bewitched, Pentacle či Black Mass Pervertor.

První kapely z jihu od Volyně k nám už dovanuly, a dovanul i nový update, který čítá opět pěknou várku muziky.

První tří limitky lístků už jsou fuč, aktuální předprodej je 1600 Kč (+ transakční poplatek). V ceně je bezplatné parkování a stanování přímo v areálu, děti do 15 let zdarma, ZTP mají 50% slevu. Termín konání jubilejního 10. ročníku Enter the Eternal Fire je 25.-26. 7. 2025.

facebook / web / komplet info

Švédští BEWITCHED vykazují všechny obvyklé trendy skandinávského metalu. V jejich hudbě se objevují prvky death i black metalu, avšak nejsilněji rezonuje retro styl thrash metalu, který byl nejpopulárnější v první polovině 80. let. Ve skutečnosti je možné je dokonce označit za před-thrashovou záležitost, spíše podobnou speed metalu, jehož průkopníky byly kapely jako Venom a Exciter.

Začátkem osmdesátých let byli znesvěceni kulty jako Venom, Hellhammer, Celtic Frost, Possessed, Messiah, Bathory... tak vzniklo deathmetalové šílenství v podobě kapely PENTACLE. Po více jak 34 letech aktivního hraní je hudební koncept kapely stále pevně zakořeněn ve zlatých 80. letech, i když zdaleka není jen pouhou napodobeninou praotců extrémního metalu.

Finská kapela BLACK MASS PERVERTOR, jejíž historie sahá až do roku 1998, vznikla s cílem složit dohromady barbarský zvuk, který koluje v žilách takových kapel, jako Beherit, Impaled Nazarene a Repulsion. Po čtvrtstoletí tito tři neznabozi produkují divoký a zároveň výstřední black metal punk první vlny, na který jen tak nenarazíte každý den.

PERCHTA převzala své jméno po pohanské bohyni, v popředí se zpěvačkou Frau Percht jde o feministický manifest v mezích folklóru ovlivněného black metalem.

Po odchodu z Törr založil zpívající basák Vlasta Henych v roce 2010 kapelu HENYCH 666, která se od černého řemesla lehce odklonila a začala do něj míchat thrash, groove a industrial metal. V repertoáru stále převažují songy starého TÖRRU z dema „Witchhammer“ (1987) a alb z první poloviny devadesátých let, letos na speciálním koncertu skvěle přehráli legendární album Institut klinické smrti (1991).

DISCREATION jsou v německém undergroundu stálicí. Zuřivé útoky, chmurné melodie a ponurá stylizace, toť vlastní varianta německého death metalu s Marcem Grewem (ex-Morgoth) u mikrofonu.

Je těsně před půlnocí dne posledního soudu. Žít v časech blížícího se zániku se vydali ILL TIDINGS. Jejich výpady rychlého black metalu, který kombinuje prvky původních i současných trendů, doprovází lyrické metafory zabývající se zánikem všeho a všech.

KROLOK, atmosférická blackmetalová kapela ze Slovenska. Chlapci, patřící zároveň k bandě Malokarpatan, popisují svou hudbu jako návrat k tomu „jak se to dělalo v devadesátkách“. Temná doba, ponurý soumrak hlubokých lesů, toulky po hradech a ruinách Malých Karpat v duchu odkazu magicky inspirativního Quorthona (Bathory) a kytarové razantnosti Celtic Frost přinášejí pohled do nelehkých časů našich prapředků.

Vložit komentář

Zkus tohle